Studio animacji i filmów w Poznaniu - animacje i produkcja filmów dla firm

Od samego początku, gdy w telewizji pojawiła się reklama, głównym jej celem było pokazanie produktu w jak najlepszym świetle. Nawet jeśli rzecz, którą reklamujemy, nie jest zbyt atrakcyjna wizualnie, reklama ma to pokazać w taki sposób, by potencjalny nabywca od razu zechciał nabyć reklamowany produkt.

By osiągnąć atrakcyjny wizualnie efekt, stosowane są przeróżne tricki. Do nagrywania materiału video używa się najbardziej zaawansowanego sprzętu video. Zdjęcia do reklam odbywają się w specjalnych halach naszpikowanych różnego typu oświetleniem a czasem nawet ścianami dającymi efekt bezkresnego tła – tak zwana cyklorama. Każdy detal musi być dopracowany aby otrzymać jak najlepszy film promocyjny.

Czasem jednak zdjęcia do reklamy telewizyjnej nie odbywają się w studio filmowym, lecz w terenie, gdzie nie wszystko da się zmodyfikować i przewidzieć. Na niektóre przedmioty, jak na przykład drzewa, samochody, elementy terenu czy chociażby pogoda nie mamy wpływu i ich usunięcie lub zmiana nie wchodzi w grę. W takim przypadku go gry wchodzi compositing.

Jest to technika usuwania lub modyfikacji niechcianych elementów tła na obrazie video w cyfrowy sposób. Niewiele firm w Polsce zajmuje się tego typu modyfikacją. Jedną z nich jest studio reklamy HowHow.

Oprócz realizowania spotów reklamowych czy innych produkcji jak animacja w technologii 2D lub animacje 3D wykonywane są tu właśnie projekty, wymagające compositingu.

  • Tytuł: Studio animacji i filmów w Poznaniu - animacje i produkcja filmów dla firm
  • URL: howhow.pl
  • PageRank: 0
Oceń stronę:

Ocena: 4.6/10 (5 głosów)

Komentarze do wpisu:

Dodaj swój komentarz »

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

Filmowanie wesel

Filmowanie wesel »

Filmowanie weselne od Fresh View Wedding to nowoczesna forma profesjonalnego wykonania usługi wideofilmowania ślubnego. Na to składa się nie tylko film z wesela, ale i do...

szczegóły wpisu » Wpis dodano: 26.06.2019
Specjalistyczne Usługi dronami

Specjalistyczne Usługi dronami »

Załóżmy, że chcą Państwo zobaczyć świat z odmiennej perspektywy, zobaczyć najmniejszy szczególnik i jednocześnie dostrzec całość, nic prostszego, spełnimy Państwa życzeni...

szczegóły wpisu » Wpis dodano: 04.03.2020